Witryna ekspozycyjna chłodnicza – wyposażenie gastronomii

Jak wybrać witrynę chłodniczą?

Witryny chłodnicze mają rozległe przeznaczenie w sklepach, kawiarniach, i zwłaszcza w restauracjach. Z jednej strony zapewniają produktom świeżość, z drugiej zachęcają konsumentów do zakupów.

Typy witryn chłodniczych

Szerokie zastosowanie witryn chłodniczych spowodowało, że producenci oferują sporo modeli dostosowanych do konkretnych przeznaczeń.Witryna chłodnicza dla gastronomii – używana jest zwykle w barach sałatkowych, lodziarniach, punktach oferujących kebaby, burgery. Ich główną funkcją jest zagwarantowanie świeżości oferowanym towarom i półproduktom.

Witryny tego typu wymiarami dostosowane są do wymiarów pojemników GN, przez co ich powierzchnia jest perfekcyjnie zagospodarowana. W dodatku produkty prezentowane są nadzwyczaj wytwornie.

witryny chłodnicze

Witryna ekspozycyjna chłodnicza – jest przeznaczona do prezentacji gotowych produktów, głównie napojów, ciast, deserów, produktów promocyjnych. Często też wykorzystywana jest do rekomendowania pewnej marki, wówczas na ogół producent ją wynajmuje.

Witryny chłodnicze dla marketów – to szafy chłodnicze z przeszklonymi drzwiami, w których lokowane są artykuły wymagające niskiej temperatury, jednak niepotrzebujące specjalnej prezentacji.

Witryny zamrażalki – przeznaczenie mają przede wszystkim w marketach spożywczych, gdzie niektóre materiały muszą być podawane w stanie zmrożonym. Witryna umożliwia klientom wybór pożądanego artykułu przed otwarciem zamrażarki.

Czym kierować się przy wyborze witryny chłodniczej?

Poza kryteriami funkcjonalnymi znaczącym kryterium jest szerokość witryny. Głównie w małych sklepach a także lokalach gastronomicznych ma to nader kluczowe przesłanie. W sklepach wielkopowierzchniowych najczęściej stosowane są witryny chłodnicze z agregatami zewnętrznymi zlokalizowanymi w innym pomieszczeniu.

witryna ekspozycyjna chłodnicza

Dzięki temu witryny pochłaniają mniej powierzchni. Funkcjonalne witryny chłodnicze muszą mieć opcję dowolnej aranżacji wnętrza – ustawienie półek, oświetlenie. Witryny chłodnicze pracują w trybie ciągłym, zatem ze względu na zużycie prądu, należy decydować się na witryny z najwyższą kategorią energetyczną a także opcją regulacji temperatury w zależności od wymagań.

Źródło: witryny chłodnicze.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *